5 dôvodov, prečo si sami vytepovať sedačku, koberec či matrac.

Každý z nás ich vlastní. Aj oni potrebujú z času na čas našu starostlivosť a čistenie. Rozmýšľate, prečo by ste ich mali pravidelne tepovať? Tu je pár dôvodov, prečo je tepovanie dôležité a navyše výhodné, ak si vytepujete svojpomocne s použitím požičaného profesionálneho stroja.
1.       Ochrana zdravia  – skutočne čisté
Pri tepovaní sa z hĺbky čisteného povrchu odstráni nielen špina a prach, ale aj roztoče, ktoré sú významným spúšťačom alergií a v niektorých prípadoch až astmy. Aj navonok čistý gauč či matrac môže byť domovom prachu, spórou plesní a baktérií, ktoré pravidelným tepovaním znížite na minimum.V čiastočkách prachu sídlia prachové roztoče, ktoré sa živia odumretými čiastočkami kože a najviac ich teda môžeme nájsť hlavne v matracoch, gaučoch či kobercoch. Plachty a prikrývky pravidelne periete, tak prečo by ste nemali čistiť aj postele a sedačky? Výlučky roztočov sú nebezpečné pre alergikov i ľudí so zníženou imunitou.Ak máte domácich miláčikov, tepovaním sa zbavíte aj chlpov psov, mačiek, škrečkov, ako aj ich výlučkov slín, moču a mazových žliaz.  

Navyše pri mokrom čistení nedochádza k ďalšiemu víreniu prachu.Ak máte doma malé deti, ktoré ešte len objavujú svet navôkol lezením a cmúľaním všetkého, na čo natrafia, je dôležité zachovávať hygienu prostredia a vzduchu.
2.       Estetický dôvod – obnovená farba a svieža vôňa
Zašlá farba, viditeľné fľaky alebo zápach účinne odstránite iba hĺbkovým tepovaním. Snažili ste sa vykefovať si sedačku ručne, no zbytky špiny na nej zanechali veľké fľaky a premočený koberec zatuchol či nebodaj splesnivel? S tepovačom je látka prečistená až do hĺbky vlákien a nečistota ihneď odsávaná von. Ak ste už rozmýšľali nad výmenou vašej sedačky za novú, skúste jej dať ešte šancu a po vytepovaní bude vyzerať a voňať ako nová.

3.       Rýchle schnutie – mokré rovná sa čisté ??
Matrac či koberec nie sú po tepovaní premočené, pretože voda je vysávaná tepovačom – extraktorom späť do stroja, povrch ostáva vlhký a vyschne do 12 hodín. Odporúčam tepovať počas letného obdobia alebo vykurovacej sezóny. V čalúnení takisto nezostáva zostatková chémia, ako to býva pri ručnom čistení.
4.       Šetrné k materiálom aj k vám
Pri tepovaní profesionálnym strojom nedochádza k opotrebeniu a vytrhávaniu vlákien ako v prípade mechanického kartáčovania kefou. Nízko penivý čistiaci prostriedok je ekologicky nezávadný a šetrný k zdraviu i životnému prostrediu. Tepovač si môžete z pohodlia domova objednať a prinesú ho až k vám domov. Obsluha tepovača je nenáročná a bez veľkej námahy si zvládnete vytepovať aj sami. Mnohokrát sa stretávam s obavou najmä žien, či si budú vedieť sami poradiť, prípadne čakajú na pomoc manžela, a nie a nie sa dočkať J. Prácu s tepovačom zvládne naozaj každý, aj menej technickejší typ.
5.       Ochrana vašej peňaženky i súkromia.
Ak ste už unavení z ručného čistenia bez želaného výsledku, ale nechcete zaplatiť veľa peňazí tepovacej službe, využite možnosť zapožičania si profesionálneho tepovača. Za jednu sadzbu si tak môžete doma vytepovať sedačky, gauče, čalúnené stoličky a kreslá, koberce a matrace. Nezabudnite ani na svoje auto, obzvlášť ak v ňom vozíte deti J.  Rozliaty sladký nápoj, čokoláda, blato z topánok, chlpy od psa či dym z cigariet? Vaše auto zažiari novou slávou a vôňou po vytepovaní. Doba schnutia v lete je zhruba 3 hodiny.
Nespornou výhodou svojpomocného tepovania je, že si do príbytku nepustíte cudzieho človeka. Nie všetci chceme, aby nám v spálni či obývačke trávil pracovník tepovacej služby pár hodín. Možno je vám nepríjemné ukázať v akom zúboženom stave sa nachádza vaša sedacia súprava po dvoch deťoch a jednom psovi, či sa trochu hanbíte za rokmi znečistený matrac.
Nechcete si brať kvôli tepovaniu dovolenku, ale väčšina tepovacích služieb cez víkendy nepracuje. Nevadí. Tepovač si zapožičiate aj cez víkend a zvládnete to sami, bez narušenia súkromia i vašej peňaženky.

V prípade, že si chcete zapožičať tepovač v lokalite Senec a okolie, môžete využiť našu akciu na dopravu zadarmo, viac o cenách a podmienkach nájdete na stránke www.pozicajsitepovac.sk